Taksitli Nakit Avans Nedir?
Aralık 30, 2018
Hakan Gür
Paylaş

Bankaların kredi kartı kullanıcıları için sunmuş oldukları birçok kullanım şekli vardır. Kredi kartları ile alışveriş yapıldığı gibi kredi kartlarından nakit para çekimi de yapılabilmektedir. Kredi kartı kullanıcılarının taksitli nakit avans nedir? Sorusu için verilmesi gereken en doğru cevap, kredi kartından limit dâhilinde nakit para çekilmesi denilebilmektedir.

Taksitli Nakit Avans Çekimi

Taksitli nakit avans, kredi kartı sahiplerinin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kullandıkları bir para çekme işlemidir. Bu işlemdeki en önemli detay, gün sayısına göre faiz işletilmesidir. Geri ödemesi son derece yüksek olmakta ve günlük faiz işletilmesinin söz konusu olmaktadır. Taksitli nakit avans çekim işlemi, kredi kartında bulunan nakit avans çekim limitine göre yapılmaktadır. Bankalar taksitli nakit avans çekimi için aylık taksitler belirlemekte ve seçilen ay itibariyle taksitli nakit avans faiz oranını belirlemektedir.

Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Taksitli nakit avans çekme işlemi, atm veya bireysel internet şubesi üzerinden gerçekleştirilir. Bireysel internet şubesi kredi kartları menüsü, taksitli nakit avans çekme menüsünden başvuru yapılır. Taksit sayısı ve çekilecek tutarın girilmesinden sonra, çekilen nakit, kişinin hesabına aktarılır. Kısa süreli bir işlemdir ve bu işlemin cüzi bir ücreti vardır. Bu ücret kredi kartı limitinden düşürülür. Atm üzerinden de taksitli nakit avas çekilir. Çekilecek tutar ve taksit sayısının onaylanması sonrasında, atm üzerinden taksitli nakit avans parası çekilebilmektedir.