Findeks Kredi Notu Sorgulama
Aralık 17, 2018
Hakan Gür
Paylaş

Kredi notu aralığını öğrenmek isteyen kişiler için en ideal yöntem Findeks sistemidir. Türkiye’nin en büyük dokuz bankası tarafından ortak olarak kurulan bu sistem, kişilere finans sektöründeki yerlerini gösteren yüksek güvenlikli bir sistemdir. Findeks kredi notu sorgulama hizmetlerini internet üzerinden ya da cep telefonuna mobil uygulamasını indirerek yapabilirsiniz. Bu sistem üzerinden kredi notu sorgulayabilmeniz için ilk aşamada Findeks’e kayıt olmanız gerekiyor.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks sisteminin kayıt aşamasında bireysel ve kurumsal olmak üzere iki üye çeşidi vardır. Size uygun olan kısıma tıklayarak ilgili bankalara ait kredi kartı ya da banka kartıyla kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra üst menü kısmında kredi notu sorgulama alanını görebilirsiniz. Bu noktaya tıkladığınız zaman analizli tablo şeklinde kredi notunuz karşınıza gelecektir. Yapacağınız sorgulama işlemleri için Findeks sistemi belirli ücretler kesecektir. Ancak bilindiği üzere kredi notu sorgulaması yapılan tüm kanallardan belirli bir ücretler alınmaktadır. Şu an için bu puanı ücretsiz olarak öğrenebilmek söz konusu olmuyor.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Fiyatları

Findeks üzerinden kredi notunu sorgulayan bireyler 5 TL gibi bir ücret karşılığında kredi notunu öğrenerek risk raporlarını çıkarabilir. Ayrıca bu sistem üzerinde bireysel ve kurumsal paketler de mevcuttur. Bu paketlere abone olduğunuz zaman aylık olarak daha düşük ücretler karşılığında kredi notunu sorgulayabilirsiniz.