Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Aralık 27, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Kredi kartı günümüzde ihtiyaç haline gelmiştir. Birçok kullanıcı rahatlıkla kredi kartı alırken bazı kullanıcılar daha önce ki hatalı kullanımları sebebiyle kredi kartı hizmetinden faydalanamamaktadır. Hatalı kullanımdan kasıt, kullanıcıların ödemekte zorlandığı kullanımlar yapması anlamına gelir. Yine herkesin yüksek limitli kredi kartı alması mümkün değildir. Düzenli gelir ve yüksek kredi notu gibi faktörler kredi başvurularında geçerli olduğu gibi kredi kartları içinde geçerlidir. Bu yazımızda ise kolay kredi kartı veren bankaları ve bu bankaların avantajlı kredi kartı hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Başvurusu

Bankaların dijitalleşmeye önem vermesi sebebiyle artık kredi kartı için bankaya gitmek gerekli değildir. İnternet üzerinden ilgili bankadan vadesiz hesap açabilir ve kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer istediğiniz limit yüksekse bu noktada maaş bordrosu devreye gireceği için bankaya gitmek zorunlu olabilir.

Kredi Kartı Başvurusu Onaylanmaz İse

Kredi kartı başvurusu onaylanmayabilir. Bu noktada farklı bankaya başvurmak ilk seçenektir. Bunun dışında ki seçenek ise kredi notunu yükseltmektir. Kredi notu için herhangi bir kredi kartı alıp düzenli ödemek yeterlidir fakat ilk kez kart başvurusu yapacak kişi için bu mümkün değildir. Bu sebeple kolay kredi veren kuruluşları tercih etmek tek seçenektir.

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Aşağıda listelediğimiz bankalar kolay kredi kartı vermektedir. Diğer bankalara oranla bu bankalardan kredi kartı almak çok daha kolaydır. Hali hazırda gelir sahibi iseniz her türlü kredi kartı alabilirsiniz fakat bir yerde sigortalı çalışmıyor iseniz aşağıda ki bankaları tercih etmek zorundasınız.

QNB Finansbank – Enpara

Dijital bankacılık uygulaması olan Enpara’yı daha önce tanıtmıştık. Bu bankadan kredi kartı almak çok kolaydır. Vadesiz hesap başvurusunu İnternet üzerinden yapabilirsiniz. Vadesiz hesap alındıktan sonra mobil uygulama veya İnternet bankacılığı üzerinden direkt olarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Daha önce hiç kullanım yapmasanız bile en azından 500 TL limitli kredi kartı alabilirsiniz.

Yapı Kredi – Play Card

Öğrenciler ve genç kesim için en ideal kartların başında gelmektedir. Düzenli ödeme yapılması durumunda kart aidatı veya herhangi bir faiz alınmaz. Asgari ödeme yaparak da uzun süre bu kartı kullanabilirsiniz. Kredi kartında düzenli ödeme yapıldığında limit otomatik olarak arttırılmaktadır.

Aktifbank ve Burganbank

Bu iki banka kuruluşunun her yerde şubesi bulunmamaktadır. Bu sebeple başvuru zor yapılsa da en kolay kredi kartı veren bankaların başında gelmektedir. Yeni kuruluşlar olduğu için kara listede olunmadığı sürece kredi kartı hizmeti rahatlıkla alınabilir.

Kredi Kartı Başvuru Şartları

Kredi kartı başvurusunda ki ilk şart 18 yaşını doldurmaktır. Bunun dışında daha önce bir banka ile çalışmamış iseniz kredi notunuz olmadığı için ilk olarak vadesiz hesap açmak başvuruyu kolaylaştıracaktır. Kara listede olmamakta başvuru şartlarının başında gelir.

Kredi kartı limiti arttırmanın yöntemlerini öğrenmek için tıklayın.