Ek Kart Hesabı Nasıl Açtırılır?
Ocak 2, 2019
Hakan Gür
Paylaş

Günümüzde kredi kartı kullanımı yaygın hale gelmiştir. Milyonlarca kişi nakit para yerine kredi kartı kullanımını arttırmaktadır. Kredi kartlarının limiti genel olarak kişinin gelir durumuna göre ayarlanırken, bazı durumlarda ek karta ihtiyaç duyulur. Ayrıca kredi kartı sahibi olan bir birey yakını için kendi hesabı üzerinden de kart çıkarma şansına sahiptir. Yoğun şekilde kullanılan ek kart hesabı nasıl açtırılır?

Ek Kart Çıkarmanın Kolay Yolları

Kredi kartın aktif kullanan kart sahibi belirli bir yaşa gelen çocukları veya birinci derecede yakınları için ek kart çıkarmak için direk olarak bankaya başvuruda bulunmaları gerekir. Bankaya yapılan yazılı dilekçe karşılığında gelire göre hazırlanan ek kart kullanıcı şahıs adına çıkarılır. Son ödeme tarihi ve hesap kesim tarihi de asıl kart sahibine ve kullanıcı kişiye bildirilmektedir. Kredi notu yüksek kişilere ek kart çıkarmak daha kolaydır. Ek kart çıkarmak için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz.

Ek Kartın Faydası

Yapılan ek kart başvurusu banka tarafından değerlendikten sonra uygun ise çıkartılıp anında adrese postalanır. Ek kartın çıkarılması için asıl kredi kart sahibinin geçmişte geciken ödemesinin bulunmaması gerekir. Eğer gününde ödeme yapılmamışsa banka hiçbir şekilde ek kart için onay vermez. Kredi kartı kullanıcısı en fazla 10 ek kart çıkarma hakkına sahiptir. Kredi kartının sağladığı kolaylıklara bakılırsa ek kart için yapılan başvuru son yıllarda epeyce artmıştır.