TEB Harman Kart Nedir? Nasıl Alınır?
Aralık 23, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Ülkemizde ki tarım politikaları sürekli olarak değiştiği için ve tarıma gerekli önem verilmediği için çiftçiler hasat ve diğer ihtiyaçları için kredi kartına, krediye ve özel hizmetlere ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada bankalar hem üretimi desteklemek hemde yeni müşteri kazanmak adına çok avantajlı kart hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.

TEB Harman Kart bu hizmetlerin başında gelmektedir. Bir çiftçinin ihtiyacı olan; gübre, akaryakıt ve tohum gibi ihtiyaçlar Harman Kart sayesinde giderilebilir.

TEB Harman Kart Avantajları

Bu kartın en önemli avantajı TEB’in anlaşmalı olduğu yerlerden alışveriş imkanıdır. Bu kartla gübre, fidan ve mazot gibi ihtiyaçlar Harman Kart’ın ortak çalıştığı işletmelerden alınması durumunda faizsiz olarak 7 aya varan vade seçeneği ile verilmektedir.

Nakit Avans

Harman Kart’ın nakit avans seçeneği de en büyük avantajıdır. Her kredi kartında nakit avans seçeneği olsa da geri ödeme noktasında faizler yüksektir. Bu kartta ise nakit avans çekildiğinde zamanında ödenirse herhangi bir masraf veya ek faiz talep edilmez.

Ödeme Planları

Çiftçilerin sadece hasat zamanlarında ellerine para geçer. Bankada bu durumu bildiği için bu hizmetine özel olarak ödeme sıklığını ve planlarını çiftçinin istediği zamana göre ayarlar. Örneğin, çiftçi aralık ayında harcama yaparken hasat ayı haziran ise bu zamana kadar herhangi bir ödeme yapmayabilir.

SGK Borçları

Bu kart sayesinde Bağ-Kur ve SSK prim borçları ödenebilir. Çiftçinin parası yoksa bu kart ile ödeyerek ilgili tutarın ödemesini hasat zamanında yapabilir. Bu şekilde çiftçiler her ay düzenli olarak Bağ-Kur borçlarını ödeyerek sağlık hizmetlerinde aksama yaşamazlar.

TEB Harman Kart Gerekli Belgeleri

  • İkametgah Adresi
  • İşletme Tescil Belgesi
  • Teminat veya Kefil Bilgisi
  • ÇKS Belgesi

Harman Kart Başvurusu

Harman Kart’a başvurmak için şubeye gidilebileceği gibi SMS üzerinden de başvuru yapılabilir. “HARMAN” yazıp TC Kimlik Numarasını bir boşluk bırakarak yazarak 4466’ya mesaj atılması durumunda başvuru alınır. Banka başvuruyu aldıktan sonra ki hafta içerisinde bilgilendirme yapar veya direkt olarak başvuru yapan kişi ile iletişime geçilir.

Yukarıda ki belgeleri hazırlamadan da bankaya giderek Harman Kart ile ilgili detaylı bilgi alınabilir. Harman Kart çok avantajlı bir hizmet olsa da bu karta sahip olmak için yüksek kredi notu, teminat veya kefil talep edilebilir. Banka tamamen kişiyi değerlendirdikten sonra buna karar verir. Bu sebeple başvuru yapmadan önce bankaya gitmek faydalı olacaktır.