Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar
Ocak 10, 2019
Hakan Gür
Paylaş

Bir finans kuruluşu olan bankalardan sıklıkla alınan hizmetlerin başında kredi gelir. Kredi işlemlerinin onay alması için ise bankalar arasında sıklıkla kullanılan ve genel geçerliliği olan bir hale gelmiş olan bazı kuralların varlığından söz etmek gerekir. Bir finans kuruluşundan kredi talep etmeniz halinde sizden bu kurallara dayanarak bazı şartları yerine getirmeniz beklenir. Bu şartların başında ise gelir ve geri ödeme durumunuzun olup olmadığına dair kanıtlar gelir. Öğrenciler ise bu kuralların dışında tutulan gruptur. Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar aracılığıyla kredi almayı denemek de bir başka yoldur.

Öğrenciye Kredi İmkanı

Gelirinizin olması ve bunun belgeli şekilde sunulması halinde kredi almanız için geriye kalan şart kredi notunuz olacaktır. Öğrenciler genel anlamda henüz gelir sahibi olmadıklarından dolayı riskli grup olarak adlandırılır. Ama öğrencilik durumlarından dolayı da destek almaları aynı zamanda eğitim öğretime önem veren bankalar tarafından prensip haline getirilmiştir. Bazı bankalar eğitime destek kapsamında öğrenciye kredi imkanı sunarken bazıları da düşük miktarlarda kredi sunarak öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Hangi Bankalara Başvurulmalıdır?

Öğrenciler ihtiyaç hallerinde başvuruda bulunmak istediklerinde yapmaları gereken Akbank, Fibabanka, Finansbank gibi bankalara başvurmak olmalıdır. İhtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilerek kredi talebiniz araştırmaya alınacaktır. Ek olarak Ziraat Bankası da eğitime destek kapsamında öğrencilerin yararlanabileceği bazı kredi olanaklarını kefilsiz şekilde sunmaktadır.