Fibabanka Eft Saatleri
Ocak 3, 2019
Hakan Gür
Paylaş

Bankalar arasında en sık yapılan işlemler arasında para transferleri gelir. Para türü ne olursa olsun bankacılık sisteminde farklı bankalar arasında ve aynı bankanın farklı hesapları arasında bir aktarım yapılması işlemi havale veya eft olarak adlandırılır. Bu işlemler bankalar için hacimsel anlamda önemli işlemler olduğundan dolayı da sıklıkla takip edilir. Fibabanka için de aynı durum geçerlidir. Eft ve havale işlemleri yaparken bankaların uyguladıkları prosedürler bulunduğundan dolayı oldukça dikkatli olmak gerekir. Fibabanka eft saatleri dikkate alınarak işlemlerinizi tamamlamaya gayret etmelisiniz.

Havale ve Eft Arasındaki Fark Nedir?

Bir bankacılık sistemi üzerinden işlem yapmak isteyen tüketici para transfer işlemi sırasında havale ve eft arasındaki farkı bilmek zorundadır. Bunu bilmeden menüler üzerinden ilerlemesi ve doğru işlem yapması mümkün olmaz. Aynı bankadaki farkı kişilere ait hesaplara para transferi yapmak istendiğinde buna verilen isim havale olacaktır. Havale işlemi için de ücret uygulanan durumlar bulunur. Bir bankadan farklı bir bankaya yapılacak olan para transfer işlemine ise eft adı verilir. Eft bir anlamda iki farklı bankacılık sistemi üzerinden para aktarımıdır.

Fibabanka Eft Uygulaması

Fibabanka eft işlemlerinin tamamlanması için mesai saatleri olan 09:00 -17:00 arasında işlem yapılmasını zorunlu tutar. Transfer onayı gerektiğinden dolayı genel anlamda uygulamanın mesai saatleri içinde tamamlanması zorunluluğu doğar. Havale için ise herhangi bir saat kısıtlaması bulunmaz.