Dijital Bankacılık Uygulaması: Enpara
Aralık 16, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Enpara, QNB Finansbank’ın bir dijital bankacılık hizmetidir. Türkiye’de dijital bankacılık alanında ki en iyi projelerin başında Enpara uygulaması gelmektedir. Bu yazımızda ise birçok avantajı bulunan bu uygulamayı detaylıca açıklayacağız.

2012 yılında başlatılan bu proje tamamen İnternet üzerinden ilerlemektedir. Bu uygulama ile alakalı bir şube bulunmasa da birçok işlem QNB Finansbank şubelerinden halledilmektedir. Banka bu uygulama ile birlikte çalışan ve şube kirası gibi maliyetlere sahip olmadığı içinde kullanıcılara birçok avantaj sağlamaktadır.

Enpara Avantajları

En önemli avantajlar; EFT, Havale ve Hesap işletim ücreti gibi masrafların talep edilmemesidir. Sözleşmede bu madde detaylıca belirtilmiş ve hiçbir zaman alınmayacağı da kesin bir dille ifade edilmiştir.

İnternet şubesi ve mobil uygulaması oldukça başarılıdır. Bu uygulamalar ile birlikte fatura ve kredi kartı ödemelerini direkt olarak ödeyebilirsiniz. Örneğin, kredi kartı borcunuz var fakat başka bir bankada. Bunu şubeye veya ATM’ye gitmeden direkt olarak Enpara’dan EFT yaparak ödeyebilirsiniz. EFT ücreti de alınmadığı için artık şubeyi ziyaret etmenin hiçbir anlamı yok.

Bu uygulamadan kredi ve kredi kartı başvurularınızı şubeye gitmeden yapabilirsiniz. Anlık nakit ihtiyacınızın olması durumunda 5,000 TL’ye kadar kredi, çeşitli değerlendirme sonuçları sonrasında verilmektedir.

Enpara uygulamasında yüksek mevduat oranları ile paranızı çalıştırabilirsiniz. Birçok bankaya göre Enpara’da faiz oranları yüksektir.

Güvenlik

İşlemlerin tamamen İnternet üzerinden olması sebebiyle birçok kullanıcının kafasında soru işaretleri olabiliyor. Bu uygulama QNB Finansbank güvencesi altındadır. Yine bankada ki hareketler ve yapılan finans işlemleri diğer bankalarda olduğu gibi devlet güvencesi altındadır.

İnternet üzerinden alışveriş yapan, freelancer ve sürekli para gönderip alan kişiler için biçilmiş kaftandır. Çok sık para giriş ve çıkışı olması durumunda ise banka hesabı dondurup ticari hesaba geçmenizi isteyebilir.

Enpara’ya başvurmak içinde şubeye gitmeye gerek yoktur. Direkt olarak İnternet üzerinden başvuru yapabilir ve 2 hafta içerisinde kartınızı adresinize alabilirsiniz.