Banka Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Alabilir miyim?
Aralık 20, 2018
Hakan Gür
Paylaş

Her hangi bir bankaya yolunuz düştüğü zaman birçok işleminizi birden yaparak çıkabilirsiniz. Banka Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Alabilir miyim? Sorusuna burada cevap verilmesi gerekmektedir. Öncelikle bankalarda belli bir hesabınız olduğuna emin olmalısınız. Genellikle bankalar kredi verecekleri müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadırlar. Hesabınız olduğu zaman bankaların kredi vermesi biraz daha kolaylaşmaktadır.

Kredi Nasıl Alınır?

Krediyi sadece müşteri hizmetlerini arayarak değil, ATM’den de kredi çekilebilir. Fakat bu gibi durumlarda da dikkat edilmesi gereken bilgiler vardır. Müşteri hizmetlerinde sesli komutu kullanarak bütün işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Burada kullandığınız hiçbir bilginiz banka çalışanlarıyla bile paylaşılmaz. Telefonla müşteri hizmetlerini aradığınız da evet kredi çekebilirsiniz ancak kredi çekeceğiniz banka da hesabınız olması ve bütün bilgilerinizin tam olması gerekmektedir. Banka da belgelerin eksik olması demek kredi çekemeyeceğiniz anlamına gelmektedir.

Bankaların Belge İstemesi

Bankaların özellikle istediği ve önem verdiği şeylerden biride Sosyal Güvenlik Kurum’undan doküman istemesidir. Almak istediğiniz kredi türüne de bağlıdır tabi ki de çünkü bankalar her şeylerini güvence altına aldıktan sonra kredi çekme ya da alma şansı vermektedir. Çekeceğiniz krediyi müşteri hizmetlerini arayarak kredi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri sizle telefonda konuşurken kimlik bilgilerinizden bir kaç detay sorarak işlemlerinize devam etmektedir. Bundan dolayı da almak istediğiniz kredi için sizinle sözleşme yapılabilmesi için sizi şubeye davet etmek istemektedirler.