Banka Kartı Nasıl Yenilenir?
Aralık 18, 2018
Hakan Gür
Paylaş

Bankacılık işlemlerinde müşterilerin işini kolaylaştıran birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden biri de banka şubesi ile fiziki teması ortadan kaldıran ancak hizmet devamlılığını sağlayan banka kartıdır. Banka kartları farklı özelliklere sahip ürünler olsa da temelde hepsinin fiziksel yapısı aynı olup her banka hesaba bağlı müşterisine en az bir kart ürününü sunar, teslim eder. Ancak banka, bu kartlara kullanma tarihi verir. Banka kartının son kullanması gelen her müşteri banka kartı nasıl yenilenir? Sorusuna cevap aramaktadır.

Banka Kartını Yenilemek Mümkün mü?

Banka tarafından hesaba bağlı olarak verilmiş olan kartın son kullanma tarihi gelmeden kısa bir süre önce müşteri, imkânları dâhilinde banka şubesine başvuru yaparak mevcut kartının yenilenmesini talep edebilir. Banka kartını yenilemek elbette bununla sınırlı değil. Banka müşterisi ilgili bankaya telefon aracılığı ile ulaşıp müşteri hizmetlerinden de bu talebi kolaylıkla yapabilmektedir. Gelişen teknolojinin imkânlarının bankacılık sektörüne uygulanması ile banka müşterisi eğer internet şubesi kullanıcısı ise bu talebini aynı şekilde buradan da kolaylıkla yapabilir.

Hizmet Almaya Devam Etmek İçin Kart Yenileme

Banka kartının yenilenmemesi müşterinin ilgili banka ve diğer banka atmleri den hiçbir işlem yapılamamasına neden olacağından son kullanma tarihi en az 10 gün kalmış olan bir banka kartının yenileme ilgili banka kanallarının herhangi birinden kartın yenilenmesi için talepte bulunulmalıdır.