Banka Borçlarını Nasıl Erteleyebilirim?
Ocak 1, 2019
Hakan Gür
Paylaş

Günümüzde milyonlarca insan kredi kartı sahibi veya kredi borçlusudur. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi kullananlar veya aktif olarak kredi kartı kullananlar her ay ilgili oldukları bankaya borçlarını düzenli bir şekilde yatırmak zorundadır. Buna bağlı olarak ödenemeyen veya aksatılan kredi kartı veya kredi borçları için birçok banka alternatif sunduğu fırsatlarla borçlunun rahat nefes almasını sağlamaktadır. Ancak bu işlemi yapabilmek için bankanın bazı kuralları bulunmaktadır. Milyonlarca kişinin ortak sorusu banka borçlarını nasıl erteleyebilirim? olmuştur.

Banka Borçlarını Ertelemek İçin Nelere Dikkat Edilir?

Nakit paranın olmadığı anlarda veya acil ihtiyaçlarda aktif olarak kullanılan kredi kartlarının geri ödemesi için son ödeme tarihine çok dikkat edilmelidir. Tarihi geçmeden yatırılması gereken aylık kredi kartı borcu yapılmazsa, bu borç için erteleme hakkınız bulunmamaktadır. Son ödeme tarihini geçirmeniz halinde kredi notunuz düşecek ve erteleme hakkınız kaybolacaktır.

Kredi Kartı Borçlarını Erteleme İşlemi

Kredi kartı veya kullanılan kredinin ödenememesi durumunda banka ile görüşülüp birkaç ay öteleme hakkı bulunmaktadır. Ancak banka kurallarına göre değişen maddeler önemlidir. Banka borçlarını ertelemek için son ödeme tarihini geçirmemeniz altın kural olarak kabul edilmektedir. Kredi kartı borç bilgilerini öğrendikten sonra ödeyemeyeceğinizi anlarsanız mutlaka öncesinde banka şubesine giderek durumunuzu arz etmeniz gerekir. Bu şekilde tekrar hesaplanan toplam borcunuz son ödeme tarihi geçmemişse ertelenebilir. Ertelenen borçlara gecikme faizi yansıtılmaz.